середу, 30 грудня 2020 р.

Відкритий бінарний урок

Тема уроку: Культура торговельного обслуговування. Мета: Навчальна ( формування предметних компетентностей): 1. Учні повинні набути знання про складові елементи культури обслуговування. 2. Учні повинні знати основні компоненти з яких складається культура обслуговування. 3. Удосконалювати вміння застосовувати набуті знання в житті. Виховна( формування поведінкових компетентностей): 1. Формувати інтерес до повсякденної роботи продавця; 2. Формувати самостійність, активність, сприяти розвитку всесторонньо розвинутої особистості, вихованню активної життєвої позиції. Розвиваюча: розвивати пам'ять, творчі здібності, естетичний смак. Прививати у учнів любов до обраної професії. Зацікавити учнів до творчого відношення до професії та окремих операцій торгово-технологічного процесу . Метод проведення уроку: бесіда. Методи навчального уроку: усне опитування, розповідь. Тип уроку: Узагальнення і систематизація знань Обладнання: презентація, відеоролик, зошити, ручки. Хід уроку I. Організація групи. II. Актуалізація опорних знань: Виконання тестів на перевірку знань. 1. До складових культури торгівлі не належать: А) постійна наявність товарів в магазині; Б) сучасна матеріально - технічна база магазину; В) надання додаткових послуг; Г) застосовування методу продажу через прилавок. 2.Застосування метода самообслуговування сприяє: А) зростанню обсягу реалізації товару; Б) покращенню культури торгівлі; В) налагодженю зв’язків з постачальником; Г) кращому товаропросуваню товару. 3. При розрахунках з покупцями продавець повинен: А) чітко назвати вартість грошової купюри; Б) не називати вартість грошової купюри; В) заховати гроші в грошовий ящик; Г) віддати здачу грошей в руки покупця. 4. За порушення прав споживачів, торгівельне підприємство несе відповідальність у вигляді: А) штрафних санкцій; Б) морального покарання; В) судового стягнення; Г) матеріального покарання. 5. Процес продажу товарів залежить від: А)форм та методів продажу; А) товаропостачання товарів; В) умов Б зберігання товарів; 6.Реклама – це: А) інформація про товар; Б) інформація про послугу; В) спеціальна інформація, яка в стислій формі доводить до споживача важливі дані про послуги і товари. Г) інформація про постачальників. 7.Згідно з яким документом приймають товар за кількістю: А) накладною; Б) прейскурантом; В) стандартом; Г) правилами торгівлі. 8.Якщо товар надійшов у тарі його приймають за: А) кількістю місць; Б) масою; В) кількістю товарних одиниць; Г) НЕТТО. 9.У якому випадку зразки товарів і цінники знімаються з поличок? А) коли багато; Б) коли прихований; В) коли товар закінчується; Г) коли пошкодили цінник. 10.За якими властивостями викладають товар? А) за назвами, за кольором упаковки, за першою буквою товару; Б) за назвами, сортами, видами; В) за сортами, за кольором упаковки, за видами Г) за виробниками, за кольором, за формою, зависотою. 11. Які операції з підготовки продовольчих товарів до продажу ви знаєте? А) термінові і специфічні; Б) загальні і комбіновані; В) загальні і спеціальні; Г) загальні і спеціалізовані. 12. Покупця про закриття магазину інформують за: А) – 20 хв.; Б) – 10 хв.; В) – 15 хв.; Г) – 30 хв.